x
Garanti ve İade Koşulları

GARANTİ KOŞULLARI

Lines, müşteri memnuniyetini benimsemiş olduğundan aldığınız ürünler, Lines garantisi altındadır. Ürün kullanım kılavuzundaki maddelere uyularak kullanılmalıdır.Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol ediniz. Herhangi bir hasar gördüğünüzde tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün üzerinde yapılan değişiklikler,ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.


Garanti Belgesi ve faturayı saklamanız gerekmektedir. Garanti belgesi bazı ürünlerde kutu üzerinde bazı ürünlerde kutu içinde olmaktadır. Garanti belgesinin kaybolması durumunda ilgili marka ek bir garanti belgesi göndermeyecektir.
Yemek takımları fatura tarihinden itibaren kullanım koşullarına uyulduğu takdirde 2 yıl garantilidir.
Yemek takımlarında ürün tesliminde kırık veya eksik çıkan parçalar ücretsiz olarak değiştirilecektir. Parçaların eksik ya da kırık çıkması durumunda, teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde  +905363560611  numaralı hattımız üzerinden iletişime geçilmelidir.
Mutfak Aksesuarları kategorisindeki ürünlerimiz 2 Yıl garantilidir.
Çelik Tencere, Çaydanlık ve Cezve kategorisindeki ürünler paslanmaya karşı 2 Yıl garantilidir. (Çelik ürün kullanımında dikkat edilmesi gereken hususlar aşağıda belirtilmiştir.) Ürün kulpları 2 Yıl garantilidir.
Küçük Ev Aletleri kategorisindeki ürünlerimiz 2 Yıl garantilidir.
Granit Tencereler 2 Yıl garantilidir.
Ürünlerde kullanılan aksesuar parçaları garantiye girmemektedir.(Süpürge hortumları,süpürücü başlıklar,filtreler,blender bıçakları vs..)
Ürünün garanti süresi içerisinde arızalanması durumunda tamir süresi en fazla 20 iş günüdür.
Ürünün kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar (kırıklar, çatlaklar, çizilmeler, darbe sebebiyle boya atmaları vs.) garanti kapsamı dışındadır.
Satıcı tarafından kaşelenip imzalanmayan ve faturası bulunmayan ürünlerin garanti belgeleri geçersizdir.
Ürün gönderilerinin anlaşmalı KARGO ile yapılması gerekmektedir.
Garanti Kapsamına Girmeyen Durumlar

-Ürünlerde uygun olmayan kimyasal/lar ve temizlik araçları (sert yüzeyli süngerler) kullanılması sonucu meydana gelebilecek deformasyonlar (boyadaki renk değişimleri,paslanmalar,kararmalar,korozyonlar, çizilmeler, kırılmalar vs.)
-Ürünlerin doğrudan ateşle temas ettirilmesi-Ürün kullanma talimatına uyulmamasından dolayı meydana gelebilecek bozulmalar
-Ürünlere herhangi bir nedenle LİNES YETKİLİ SERVİSİ dışında farklı  KİŞİLER tarafından müdahale edilmesi
-Kullanım ve saklama koşulları sırasında oluşan çizilmeler

Çelik ve granit ürünlerinizi uzun süre  sorunsuz kullanmak istiyorsanız aşağıda belirtilen hususlara dikkat etmeniz sizin yararınızadır.

-

- Ürününüzü ilk kullanımdan önce sıcak su ve bulaşık deterjanı ile yıkanması gerekmektedir. Kesinlikle başka kimyasal veya sert tel vb. maddeler kullanmayınız. Aksi takdirde ürününüz zarar görebilir.

- Ürününüzü sıcak fırına koymayınız.

-Ürününüzü kendi amacı dışında kullanmayınız.

-Ürününüzü bulaşık makinesi yerine elde yıkamayı tercih ediniz. Üzerinde dekor ya da resim bulunan ürünlerin bulaşık makinesinde yıkanmaması gerekmektedir. Aksi takdirde dekorunda deformeler oluşabilir.  

- Ürünler bulaşık makinesinde yıkanıyorsa bulaşık makinenizin tuz kapağında tuz kaçağının olmadığına emin olun. Tuz metal yüzeylerde bozulmaya ve paslanmaya neden olabilir.
-Bulaşıkların  bulaşık  makinesine iyi akıtılmadan ve üzerinde yiyecek artıkları (turşu suyu,yemek suları vs) ile konması ve bu şekilde uzun süre yıkamayı beklemesi (2-3 gün)  paslanmaya neden olabilir.
-Bulaşık makinesinin takılı olduğu prizde toprak hattının zayıf yada olmaması durumunda makine içinde oluşan statik elektrik metal eşyaların yüzeyinde korozyona sebep olabilir
-Daha önceden paslanmış mutfak eşyaları mevcut bulaşık makinesinde yıkanmış  olabilir veya sepetlerde paslanma olmuş olabilir veya tesisat suyundan gelebilecek pas artıkları  yıkama esnasında diğer paslanmaz çelik        yüzeylere göç edip paslı bir eşyadaki pas o yüzeylerde pas oluşumuna sebep olabilir.
-Yoğun temizlik maddeleri (çamaşır suyu gibi) kullanılması metal yüzeyindeki koruyucu tabakaya zarar vererek zaman içinde paslanmaya sebep verebilir.
-Özellikle bıçakların amaç dışı kullanılması (konserve açma gibi amaçlarda) uçlarındaki koruyucu tabakanın zarar görmesinden dolayı paslanmasına sebep olabilir.
-Çelik ürünler yıkandıktan sonra hemen kurulanması gerekmektedir. Islak, nemli ve kurulanmadan bırakılan ürünlerde lekelenme ve zamanla paslanmaya sebep olabilir.
-Çelik ürünlerinizi nem yapabilecek  ortam ve yüzeylerden uzak tutmalı, nem yaratabilecek herhangi bir şey içinde muhafaza edilmemelidir.

-Sıcak cam kapağı soğuksu altına tutma ani çatlama ve kırılmalara sebep olabilir.

-Tencere ve diğer mamülleriniz ezilme, çizilme ve darbelerden korunmalıdır.Taşıma ve muhafaza esnasında ürünün üzerine ağır malzeme ve metal bırakmayınız.

 

İADE KOŞULLARI

 • İade işlemleri E-ticaret birimimiz tarafından yapılmaktadır.
 • İade etmek istediğiniz ürünleri; iade formunu doldurarak siparişi teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içerisinde ürünle birlikte iade edebilirsiniz.
 • Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünü iade etmek istediğinizde teslimat tarihinden itibaren 7 gün içerisinde sayfamızdaki Hesabım/Siparişler bölümünden ‘’İade Et’’ butonuna tıklayarak veya 0536 356 06 11 numaralı hattımızı arayarak iade isteğinizi belirtebilirsiniz.
 • İade kodunuz ve kargo bilgileriniz tarafınıza mail olarak gönderilecek ve iade işlemlerinize başlanacaktır.
 • Ürününüz teknik birimlerimiz tarafından incelenmeye alınacak, gönderdiğiniz ürünün satılabilir özelliklerini koruduğu tespit edildiği takdirde iade işlemlerinize başlanacaktır.
 • İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünlerin ücret iadesi, Lines tarafından; iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 7 iş günü içerisinde kredi kartınıza yapılacaktır.

 

Dikkat;

 • Sipariş tesliminden itibaren 7 gün geçmesinin ardından iade alınamamaktadır.
 • İade gönderilen kargoların bedelini firmamız karşılamamaktadır.
 • Orijinal ambalajı zarar görmüş, kullanılmış, tahrip olmuş ürünlerin iadesi ve değişimi kabul edilmemektedir.
 • Ürünlerin, etiketlerinin ve logolarının zarar görmemiş olmaları; ürüne ait tüm aksesuar ve hediyelerin ürün ile beraber iade edilmeleri zorunludur.
 • Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz.
 • İnternet üzerinden yaptığınız alışverişlerinizin iadesi mağazalarımızdan yapılmamaktadır.
 • Faturasız iade kabul edilmemektedir.
 • Sitemiz üzerinden satın aldığınız ürünün hatalı çıkması halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 7 gün içerisinde sayfamızdaki online destek bölümünden bizimle iletişim kurmanız gerekmektedir. Bu bilgileri takiben kargo şirketi ile bize ulaştıracağınız hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.