x
Sıralama seçin
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm

Çeyiz listesinde mutfak ürünlerini satın alırken mobilya ve mutfak gereçlerine ek olarak  gıda işleme ve lezzetli yemeklerin hazırlanması için çeyizi tencere seti ile tamamlamak önemlidir. Donanımlı bir mutfak yemek pişirebilmek için inanılmaz derecede hassasiyet gerektirir. Tencereler, genel olarak makarna pilav sulu yemek çorba vb. gibi çok sıvı içeren yiyecekleri pişirmek için kullanılan tüm iki kulplu pişirme kapları için kullanılan bir terimdir. Aynı zamanda buharlı pişirme için de idealdir.

Bir mutfak çeyiz listesinde yapmanız gereken ilk temel seçim, tencereler, daha doğrusu tencere setidir. Genellikle fazla satın alarak abartma eğiliminde bulunduğunuzda mutfağın tüm alanlarını doldurursunuz ve çeyiz setini üst üste yığmak zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden birçok setin bir arada kombine edildiği çeyiz setlerine yönelmelisiniz. Açıkçası ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanız gerekir Bir diğer önemli detay, iyi bir ürün materyali seçerek, şekil seçimini kapağın sadece dinlenmekle kalmayıp tencerenin içine kenetlenmesini sağlayacak şekilde değerlendirmek esastır. Ayrıca, pişirme sırasında yiyeceklerin birbirine yapışmasını önlemek için tabanın kalın ve ağır olduğundan emin olacağınız tencere seti modellerine bakmalısınız. Ayrıca, imkanınız varsa, kullanım sırasında yanmaları önlemek ve daha fazla konforu garanti etmek için kulplar için çıkarılabilir bir silikon kapak ve kulp olan tencere setlerini satın almalısınız.

Tencere seti seçenekleri incelendiğinde en az 3 veya beş adet farklı ebattan setler bulabilirsiniz. Tencere seti, 18, 20 ve 24 cm yüksekliğindeki kulplu tencerelerden oluşur. Granit emaye çelik gibi materyale sahiptirler, kolayca ısınır ve mükemmel pişirme sonuçları için ısıyı eşit şekilde dağıtır. Yapışmaz tencereler ile yemek hazırlamak sizin için zevk verici ve pratik olacaktır. Çok az yağ kullanarak yemeklerin kolayca çıkmasını sağlarlar ve pilav, makarna veya sebzeleri pişirmek için mükemmeldirler. Kullanışlı tencere seti, çeyiz için ideal olan üç boy (16cm, 18cm ve 20cm) parçalar içerir. Aşınmaya dayanıklı direnç testlerinden geçen tencere setleri size mutfakta yıllarca eşlik etmek için yapılmıştır. Isıya dayanıklı tencere seti cam kapaklı 260 °C veya 220 °C'ye kadar güvenlidir. Mikrodalgalarda tencere kullanımı uygun değildir.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.